Seperatör Bölme

Seperatör bölme; oda bölücü olarak isimlendirilebilmektedir. Diğer bir adına bakacak olursak “paravan” olduğunu söyleyebiliriz. Seperatör bölme, büyük odaları bölmek için genel olarak tercih edilmektedir. Yoğun bir şekilde ofis ortamlarında ofislerin bölümlere ayrılarak değerlendirmesinde kullanılmaktadır. Ancak yeni bir şekilde gelişme gösteren dekoratif ürünlerin ortaya çıkmasında da bu bölme işlemlerinin etkisi büyüktür. Bu noktada seperatörler yaşam alanlarının vazgeçilmez parçalarından olmuştur. Metal, ahşap, cam ya da plastik modellerin bu alanda tercih edildiğini söyleyebiliriz.

Evlerde ve diğer yaşam alanlarında tercih edilen oda bölücüler, genel olarak büyük salonlarda tercih ediliyor. Duvar ile bölmeye kıyasla maliyet açısından ve hız açısından avantaj dolu fırsatlar sunabiliyor. Kurulumun kolaylığı ve ışık tasarrufu gibi daha sayabileceğimiz pek çok avantajı bu bölme modelleri bünyesinde barındırmaktadır. Aynı zamanda herhangi bir tadilata da gereksinim duyulmamaktadır. Oldukça modern bir görünümü ortama kazandırmaktadır.

Amerikan mutfak modelli evlerde belirli bölümlerin görünmesi istenmeyebiliyor. Salonun mutfaktan ayrılması durumuna da sevk edilebiliyor. Kendi zevkinize ya da dekorasyon isteğinize uygun bir şekilde seperatör bölme tasarımlarını tercih edebilirsiniz.  Yarım boy ya da tam boy olacak şekilde de dizayn edilebilir. Yerden tavana dek olan tam boylar, odayı tam anlamıyla bölme isteyenler için ideal bir seçim olabilecektir. Ancak mekana şık bir hava katabilmek adına kullanılacaksa yarım boyu seçmek daha mantıklı bir adım olacaktır. Kitaplık şeklindeki seperatör bölmeler de yaratıcı bir ortam sunabilir. Hem kitap ve dergilerin düzenli bir şekilde kaldırmanızı sağlayacaktır. Şık bir dekorasyonun da kapılarını aralayacaktır. Spot ışık yardımıyla aydınlatmalar da gerçekleştirebilirsiniz. Modern görünümleri elde etmek bu hizmetle birlikte artık oldukça kolay ve rahat.

Cam Seperatör Bölme

Rahat, ferah  ve bireysel bir çalışma ortamlarının hazırlanmasını isteyebilirsiniz. Bunun için cam seperatör bölmelerden yana tercihte bulunabilirsiniz.  Bu sayede şık bir görünüm sağlayabilirsiniz. Şimdilerde özellikle de ofisler için tercih edilen ve yerden tavana dek ya da kısa bölümlerin hazırlanmasıyla uygulamak mümkün olmaktadır.

Camlı bir ünite olarak değerlendirilmesi mümkün olan ve kendi başına monte edilebilir bir halde bulunan seperatör bölme, özellikle son zamanlarda birçok insan tarafından tercih edilebilir hale gelmiştir. Tüm bir set halinde de birkaç odanın bir arada monte edilmesiyle de kullanılabilmektedir. Bunun kullanımı tam anlamıyla plana göre değişkenlik göstermektedir. Eğer bireysel olarak, daha fazla çalışma ortamının yaratılmasına yönelik bir planlama varsa bölmelerin kısa olarak tercih edilmesi daha ferah bir ortamın yakalanmasına zemin hazırlayacaktır.  Her bölmeye yönelik ulaşım için bir yol tercih edilir. Dört bir tarafın çevrelenmesi halinde de farklı bir görünüm elde edilir. Bu sayede çalışma alanlarına göre ayırma ya da dekoratif bir çalışma ortamını hazırlama sağlanmış olur. Bu noktada profesyonel bir destek almakta fayda olacaktır. Dizaynın iyi bir şekilde yapılıp bölme uygulamalarının tecrübe dahilinde yerleştirmesi olumlu sonuçlar elde edilmesine kolaylık sunacaktır. Seperatör bölme konusunda kaliteli bir hizmet almak istiyorsanız bizlerle iletişime geçerek bu isteğinizin gerçekleştirilmesi konusunda kapıları aralayabilirsiniz. Kaliteden taviz vermeden hizmetlerimizi siz değerli müşterilerimize uzun süreden bu yana sunmaya devam ediyoruz.