Alçıpan Asma Tavan

Alçıpan asma tavan, büyük yüzeyli omurgasız tavanlar şeklindedir. Yalın ve hoş bir görünümü ortama katar. Mimari tasarımı da oldukça başarılıdır. Söz konusu bu tavan çeşidi olduğu zaman, yasarımın tam yüzey çözümleri veya tavan mahrutların kısmi kullanımı adına gerekip gerekmediği noktasında yaratıcılık ön plana çıkar. Bu noktada yaratıcılıktan faydalanmanın herhangi bir olumsuz etkisi olmayacaktır. Bu alçı modelleri oldukça hoş bir görünüm vermektedir. Dünya yasalarına uygun bir şekilde üretimleri gerçekleştirilmektedir. Elektrik ve sıhhi tesisatlarına kolay döşenmesine ve gizlenebilmesine de büyük ölçüde kolaylık sağlamaktadır. Akustik ve yangına dayanım gibi durumlarından da bahsedebiliriz. Alçıpan asma tavan akustik ve yangına dayanım gücünün yüksek olması bu tavan ürününün tercih edilmesindeki başlıca etmenler olmaktadır.

Alçıpan Asma Tavan Özellikleri

Her çeşit iç mekan tavan uygulamalarında bu asma tavan modelinin tercih edildiğini görebilirsiniz. Tesisatları gizleyebilme özelliği de bulunuyor. Bundan dolayı dekoratif mekanların oluşması noktasında büyük avantajlar sağlamaktadır. Tesisata müdahale açısından kolay, rahat ve gayet uygun sistemler olduğunu söyleyebiliriz. Hafif bir yapıya sahiptir. Bundan dolayı binanın taşıyıcı sistemine etkisi son derece azdır, minimum düzeydedir. Binanın hareketlerine uygun bir yapıya sahiptir. Bu sebepten dolayı depreme de bir hayli dayanıklı binalar için oldukça uygun haldedir. Yangın gibi olumsuzluklara olan dayanımı, ses ve ısı yalıtım performans yüzdesi şartların karşılanmasına zemin hazırlamaktadır.

Alçıpan asma tavan çelik bir yapısı mevcuttur. Demirli beton ve ahşap tavan iskeleti ise alt kısımdadır. Elektrik ve sıhhi tesisatların rahat bir şekilde döşenmesini sağlar. Saklanmasına ve gizli halde bulunmasına imkan sunan bir sistemdir. Yangına karşı oldukça dayanıklı haldedir. Yankıyı engelleyen özelliği sayesinde ortamların daha konforlu olmasına vesile olmaktadır.

Beton ya da ahşap bir tavana tutturulmuş halde bulunan ve diğer tarafta alçı levhalarla kaplanmış olan asma tavan da yine aynı şekilde kullanıcılarının olumlu bir sonuç elde etmesine vesile olmaktadır. İletişim çerçevesinin içine gizlenmiş olan ses yalıtımı gibi daha pek çok sayıdaki yardımcı elemanları ile oldukça fayda sağlamaktadır. Karmaşık, bazen tasarım yerleşik aydınlatma durumlarını da sağlamaktadır. Asma tavanın oldukça farklı yönlü bir kavramlara sahip olduğunu söyleyebiliriz. Zemin kısımdaki uygulamalarda tasarım çözümleri açısından pek çok farklı seçeneğe sahiptir. Hepsinin ortak bir yanı ise alçıpan levhaları tutan metal bir tabanın varlığı olmaktadır. Çerçevenin oluşturulmuş olduğu boşluğa ise elektrik telleri yerleştirilmektedir. Bir ses yalıtım malzemesi tabakası da döşenebilmektedir.

Bu çeşitli özellikleri bulunan ve dekoratif açıdan büyük avantajları bünyesinde bulunduran alçıpan asma tavan uygulamasını siz de almak istiyorsanız bu konuda iyi bir bilgilendirmeye giderek sonrasında bu yönde hizmetini en iyi şekilde sunan bir firmayla anlaşma sağlayabilirsiniz.

Biz bu alanda uzun süreden bu yana hizmetlerimizi sunmaya devam ediyoruz. Yalnızca bu tavan modelinde değil, diğer bütün tavan modellerinde müşterilerimize en kusursuz halde hizmet sunmaya dikkat ediyoruz. Tavan modellerinin özelliklerini eksiksiz bir şekilde müşterilerimizle buluşturmak için programlı bir şekilde hareket ediyoruz. müşterilerimizin isteklerine ve bir tavandan beklentilerine de dikkat ediyoruz. onların isteklerini merkezi noktamıza alarak hareket ediyoruz.