Fotoselli Kapı

Fotoselli kapı, şimdilerde neredeyse her binada mevcuttur. Bu kapılar, otomatik kayar kapı olarak da adlandırılabilmektedir. Fotosel ise kapıların üst noktalarında bulunmaktadır. Bu sayede fotosel sistemler oluşur. Foto dirençler, fotosel sistemleri oluşturarak durumu netleştirmektedir. Işık ortamına göre de değeri değişim göstermektedir. Genel anlamda kadmiyum sülfid kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Işık yoğunluğuna göre direnç yüzdesi değişim göstermektedir. Işık değerinin düşmesi, direnç değerini de yükseltir. Işığa duyarlı bir şekildedir. İnsan gözüne benzeyen bir yapısı bulunmaktadır.

Fotoselli Kapının Avantajları

Genel anlamda cam veya görünen paslanmaz çelik krom çerçeveli camlar ile hazırlanmaktadır. Tasarımlar kolay geçişin sağlanmasına vesile olmaktadır. Enerji tasarrufu için üretimi gerçekleştirilen otomatik kapı sistemleri, geçiş alanına girildiği zaman bireyi anında algılayabilmektedir. Kendiliğinden açılabilmektedir. Kapının açılma durumunda fiziksel bir güce gereksinim olmayacaktır. Kullanımı zahmetsiz ve basittir. Kolay olan fotoselli kapı, estetik olmaları ile bütün dekorasyonlar ile uyum sağlayabilmektedir. İşletme imajının sürekli bir şekilde yeni görünüm sağlamasına da olanak sunar. Bu kapıların hareketi fotosele bağlılık göstermektedir. Bu sebepten ötürü ısı kaybını minimuma indirgemek daha doğru olacaktır. Özellikle de giriş ve çıkışın yoğun bir halde olduğu alanlarda sesiz bir çalışma hali tercih edilmektedir. Bu fotoselli kapıların çalışma sisteminde de bazı farklı detaylar bulunabilmektedir.

Algılama Sistemi

Radar olarak da bilinmektedir. Bu sitsem kapıya yaklaşan bir objeyi algılama konusunda görevlidir. Kızıl ötesi ve mikrodalga frekansları ile çalışmaktadır. Bu fotoselli kapı sisteminde obje algılandığı vakit düşük voltaj elektrik sistemi kontrol paneline net bir şekilde gönderebilir. Bu çalışmanın mantığını algılama sistemi sağlamaktadır.

Kontrol Paneli ve Yönetim Sistemi

Bu sistem, kapının ana beyni olarak düşünülebilir. Bu kapıların yönetimsel kısmında tercih edilen bazı fonksiyonlar bulunabilmektedir. Bunların en yaygın bir şekilde kullanıldığı kısımlar da fotoselli kapılardır. Gece modunda olduğunda fotoselli kayar, kapı sürekli olarak açık kalabilir. Açık modu tercih edildiği zaman kapanma durumu söz konusu olmayacaktır. Kış modundayken ise kanatlar yarıya kadar açık hale getirilebilmektedir. Bundan dolayı ısıdan çok önemli bir şekilde tasarruf da sağlanabilmektedir.

Siz de eğer fotoselli kapı sisteminin avantajlı fırsatlarından faydalanarak en iyi şekilde tercihinizi gerçekleştirmek istiyorsanız yapmanız gereken şey profesyonel bir şekilde uygulamalarını gerçekleştiren bir firmayla anlaşma sağlamak olacaktır. Biz fotoselli kapı ve diğer bütün uygulama sistemlerimizde kusursuza yakın çalışmalar sunmaya özen gösteren bir firmayız. Bizleri tercih ederek doğru adımı atabilirsiniz.