Clipin Asma Tavan

Yapı sahibi olan bireylerin, mimarın ya da planlamayı gerçekleştiren insanların kişisel gereksinimlerini karşılamak açısından Clipin asma tavan özelleştirilebilmektedir. Clipin asma tavan, orijinal ya da yapısal olan tavanın altına asılı ikinci bir tavan olarak kurulumu kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Bu tavan sistemleri, tavanda mevcut halde olan yüksekliği azaltır. Ayrıca daha emici malzemeler eklenebilir. Bir odadaki akustik de bu adımlar sayesinde geliştirilir ve yenileştirilir. Panellerin hafif halde olması ve ince bir duruma sahip olması daha az yer kaplamasının altında yatan neden olur. Bundan dolayı nakliye maliyetleri de düşüş gösterebilmektedir. Fabrikalarda daha öncesinden monte edilebilmektedir. Sahada işçilik için gereken süre de bu yüzden minimum düzeye inebilmektedir. Bundan dolayı zamandan da tasarruf sağlanabilir. Bağımsız hızlı söküm özelliğini sunmaktadır. Tavan arasına müdahale imkanını da kullanıcılara vermektedir. Tavan boşluğuna hızlı ve rahat bir şekilde erişim avantajını iyi bir şekilde sağlayabilmektedir. Clipin tavanlar, kurulumun hemen ardından bile esnek bir halde olmaktadır. Yeni kurumlar yapabilmek ya da bakım çalışmalarından faydalanmak adına çok fazla çaba gösterilebilir. İşler de bu sayede kolaylaşır. Dekoratif amaçlı kullanılabilen clipin asma tavan, tasarımını doğru bir şekilde belirlenmesi halinde görsel alanın geniş bir şekilde görülmesi de sağlanmış olur.

Clipin Asma Tavanın Özellikleri

Bu tavan çeşidinin temizliği kolaydır. Zahmetli değildir. Rahat bir şekilde temizlenebilmektedir. Düz ve delikli desenlerde, geniş standart kare ve dikdörtgen panel yelpazesi ile de farklı bir görünüm sunar. Kapsamlı çevre seçeneklerinin de var olmasından dolayı kullanıcıların rağbet göstermesi doğal olmaktadır. Benzersiz kırpma sistemini de bünyesinde barındırmaktadır. Güçlü ses ve ısı yalıtımı özelliği de bulunduğu ortama avantaj sağlayan ayrıntılardan olmaktadır. Çevre dostu ve geri dönüşüme müsait bir yapısı mevcuttur. En olumsuz, zorlu koşullarda ise yüksek yangına dayanıklılık gösterebilmektedir.

Clipin asma tavan ne olduğundan yukarıda bahsetmiş olduk. Bundan sonrasında çeşitlerinden bahsedebiliriz. Clipin asma tavan, galvanize çelik ya da alüminyum kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Sarkmalı ve oturmalı asma tavanlarla kıyaslandığı zaman daha sade ve estetik bir görünüme sahip olduğunu söyleyebiliriz. Bankalarda, ofislerde, AVM’ lerde, spor salonlarında, sanayilerde, otellerde, balo alanlarında, okullarda ve daha örneğini çoğaltabileceğimiz pek çok alanda gizli taşıyıcı rolünü üstlenmektedir. İşletmelerin binalarının tasarımlarında da her bütçeye uygunluk gösterebilecek halde yerleştirilebilmektedir. Alandan tasarruf edilmesi nedeni ile tercih edilme olasılığı yüksek olmaktadır. Bünyesinde bulunan malzemelerden dolayı tavanda bakteri oluşumunu engellemektedir. Neme karşı bir hayli dayanıklı düzeydedir. Bundan dolayı yüksek nemli alanlar adına uygun olabilecek bir tercih olacaktır. Clipin asma tavan, ayrıca mekanlarda görsel alanın daha geniş bir şekilde görünebilmesi açısından da avantaj sağlayabilecektir. Ferahlığı, netliği, estetikliği ve genişliği bu tavan sayesinde yakalayabilirsiniz. Eski zamanlara bakıldığında asma tavan modellerinin yalnızca dekoratif bir şekilde kullanıldığını görebilmekteyiz. Fakat son zamanlarda bu asma tavan modeli yalnızca dekoratif olarak kullanılmamaktadır. Bunun yanında sunduğu avantajlardan dolayı kullanıcılara büyük avantajlar sunmaktadır. Bunun nedeni ise teknolojinin gelişme göstermesiyle birlikte clipin asma tavan noktasında da gelişmelerin gerçekleştirilmesidir. Clipin asma tavan, artık pek çok alanda istenilenleri karşılıyor.