Modern Ofis Dekorasyonu

 

Modern ofis dekorasyonu için müşteri bakış açısı, ilk izlenim olarak önemli bir husustur. Modern bir çalışma ortamı ve modern bir ofis dekorasyonu, modern bir anlayış benimsemek anlamına gelmektedir. Bu sebeple iç mimarlık için tercih edilen, modern ofis dekorasyonları genellikle daha çok göz alıcı ve tercih edilebilirliği çok daha yüksek dekorasyon tasarımları arasında yer alır.

 

Modern Ofis Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

 

İlk izlenim daha sonraki zamanlarda mutlaka, akılda kalıcılık için en önemli unsurlardan biridir. Bu nedenle ilk olarak firmanız için genel olarak benimsediğiniz bir renk var ise, iç dekorasyonunuzda da bu renkten ya da renklerden faydalanabilir ve çeşitlendirilmiş bir kombinasyon ile fark yaratabilirsiniz.

Firmanız için tercih ettiğiniz logonuz renkli ise bu renkleri, modern ofis dekorasyonu oluşumunda kullanabilirsiniz. Yine logo tasarımından örnek vermek gerekir ise, detaylandırılmış çizgi ve şekilleri de ofis içinde; duvar kağıtları, yer döşemeleri, halılar ya da tablolar ile birlikte kullanarak modern bir atmosfer yaratabilirsiniz.

Ofis içerisinde firmanızın logosunu duvar deseni olarak yerleştirebilir ve markanıza değer vererek, sahiplenerek, değerlerinize önem vererek çalışmalarınıza devam ettiğinizi; müşterilerinize görsel olarak da sunabilirsiniz.

Modern ofis dekorasyonu için önemli bir başka nokta ise kesinlikle iç cephe boyasıdır. Seçeceğiniz renkler minimal bir sadelikte ve şıklıkta olmalıdır. Bu şekilde ofis içerisinde daha fresh ve zengin bir görünüm sağlanmış olur. Girintili olan cepheler iki farklı renk ile boyandığında modern bir tutum yakalanmış olacaktır.

Modern ofis dekorasyonu denildiğinde ilk akla gelen deri koltuklar olsa da, sıcak yaz ayları düşünüldüğünde bu seçenek yerine ipek kumaşlı koltukları tercih etmenizde yarar vardır.

Çalışma masası, sehpa ve genellikle misafirler için kullanılan berjer takımlarında ise ahşap ürünler tercih edildiğinde modern bir bakış açısı sağlanabilmektedir.

Pratik olması açısından perde seçimlerinde, stor önerilmektedir. Stor perdelerin çeşitliliğinin çok olması seçimlerinizi kolaylaştıracaktır.

 

Yaratıcılık

 

Modern ofis dekorasyonu için iç tasarıma verilen emeğin yeri yadsınamaz. Fakat ofis içinde fazla eşya ile dar alanlarda çalışmak da boğucu olacaktır. Bu nedenle geniş ve ferah alanlarınız olduğuna da özen göstermelisiniz. Böylece daha sonrası değişim söz konusu olduğunda çabucak adaptasyon süreci gerçekleşebilecektir.

Aynı zamanda ofis içerisinde geniş alanların çoğunlukta tutulması, çalışanlarınızın projeleri içinde yer açabilme imkânı sunabilecektir. Böylece çalışanlarınız için pozitif bir yaklaşım sergileyebilirsiniz. Bu yaklaşım sayesinde, verimliliğin ve performans artışının büyük oranda değiştiğine tanık olacaksınız.