Ofis Bölme

Büyük haldeki odaları birbirinden ayırarak farklı bir şekilde kullanmak, oda yaratmak için alüminyum, ahşap ya da cam kullanılır. Bölümlere ayırmaya ofis bölme adı verilir. Eski zamanlarda duvar bölme işlemi daha farklı şekilde yapılmaktaydı. Çamur, toprak ya da kum kullanılarak uygulamalar gerçekleştirilirdi. Bu da özellikle zamandan büyük kayba sebebiyet vermekteydi. Son dönemlerde ise bölme sistemleri oldukça geliştirildi. Özellikle de ofislerde tercih edilen bölmelerde cam, alüminyum ve ahşap tercih edilerek pek çok yönden avantajlar sağlanıyor. Alüminyum sistemler, diğer duvar sistemlerine kıyasla daha sağlıklı ve daha hızlı üretimi olan sistemlerdir. İstenen ölçüler çok kısa süreler dahilinde çıkarılarak teslime hazır hale getirilebilmektedir.

Alüminyum bölme sistemlerinde 7 ya da 8 santimetre genişliğinde profil tercih edilir. Çift camlı bölme sistemi de yapılır. 4 santimetre kalınlığında daha önce bir profil de tercih edilebilir. Profil ile cam cama tek camlı uygulaması da yine aynı şekilde gerçekleştirilebilir. Çift camlı sistemler, daha sessiz alanlar oluşturur. Tek camlı bölmeler ise daha minimal ofislerde tercih edilebilmektedir. Eğer ses izolasyonuna gerek duymuyorsanız, yalnızca odaların bölünmesini arzu ediyorsanız tek cam sisteminden yana tercihte bulunabilirsiniz.

Ofis Bölme Sistemlerinin Özellikleri

Ofis bölme tasarım uygulamaları, son zamanlarda inanılmaz derecede tercih ediliyor. Aynı zamanda bu sistemler kendi içerisinde de farklı değişimlere girmiş durumdadır. Tasarım araçları kullanılır. Bu sektörde yenilenen sistemlerin kullanılması hem maddi açıdan hem de manevi açıdan büyük verim sağlar. Ofis tasarımı ile ilgilenenler ofis bölme sistemlerini sıklık ile duyar. Çünkü en bilindik uygulamalar arasında yer almaktadır. Bu sistemler, aslında istenilen her tür alan içinde uygulanabilir. İlk olarak cam ve panel bölme sistemleri akıllarda yer ediniyor. En sık tercih edilen ofis bölme sistemleri arasında ise cam ve panel bölmeler bulunuyor. Belirli bir alanı çalışanlar ve diğer paydaşlar için en iyi şekilde bölüyor. Bu tarz sistemlerin kullanılmakta olduğu iş yerlerinde çalışanlar daha verimli bir şekilde çalışmalarını sürdürebiliyor.

Ofislerinize farklı ve tarz odaklı bir görünüm kazandırmayı istiyorsanız ofis bölme sistemlerini tercih edebilirsiniz. Dikkatinizi pozitif bir şekilde etkileyecektir. Bu sistemler ofis ortamlarına göre dizayn edilir. Bu sistemi tercih ederek iş yerinizin daha modern bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede hizmetlerin kısa süre içerisinde artış gösteriyor olmasını görebileceksiniz.

Ofis bölme sistemleri, kullanılan malzemeye ve şekillere göre değişkenlik gösteren fiyatlandırmalara da sahiptir. Cam ve türevi malzemelerin tercih edildiği ofis bölme sistemlerinde daha çok cam bölme adı altında ifadelendirmeler yapılır ve bu noktada fiyatlandırma biraz daha yüksek olur. Cam bölme sistemleri, iş yerlerine soyut ve dikkat çekici özellikler aşılar. Daha çok holdinglerde ve şirketlerde cam bölmelerin tercih edilme durumunun yüksek olduğunu dile getirebiliriz. Özellikle de büyük firmaların cam bölmelerden yana seçim yaptıklarını, daha ferah bir ortam adına bunu tercih ettiğini söyleyebiliriz.

Ofis bölme modelleri, cam bölme, ahşap bölme gibi detaylar hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirsiniz. Bu alanda bilgi sahibi olduktan sonra sizler için en iyi hizmeti sunabilecek firmayla anlaşma sağlamanız halinde başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz.