Alüminyum Bölme Duvar Sistemleri

Değişmeyen tek şeyin değişim olduğu göz önüne alınır ise geçen zaman içinde teknolojinin de ilerlemesi ile beraber insanların yaşamına birbiri ardına daha önce hayal bile edemekleri ürünlerin girdiği aşikardır. Özellikle iş yaşamında çok ciddi değişimler yaşanmıştır. Bugün artık insanlar eskisi gibi mavi yakalı olarak değil, beyaz yakalı olarak çalışıyor. Bu da beraberinde ofis çalışanları için arz talep meselesine bağlı farklı objelerin kullanımını beraberinde getiriyor. İşte ofislerde kullanılan ürünlerden bir tanesi de alüminyum bölme duvar sistemleri adı verilen ürünlerdir.

Alüminyum Bölme Duvar Sistemleri Kullanım Alanları

Alüminyum bölme duvar sistemleri adından da anlaşılacağı bulunulan kapalı bir alanda iki bölümü ayırmak için üretilen özel tasarım ürünlerdir. Örneğin çağrı merkezlerinde, bilgi işlem merkezlerinde, tasarım ofislerinde ya da tamamen açık ofis olarak çalışılan alanlarda farklı bölümleri birbirinden ayırma amaçlı olarak kullanılırlar.  Kullanılan alanlara çok daha çağrdaş ve modern bir görünüm verirler. Bu yüzden de kullanım alanı giderek genişler durumdadır.

Alüminyum Bölme Duvar Sistemleri Özellikleri

Alüminyum bölme duvar sistemleri kendi içinde kullanım yerine göre farklı türlerde insanların karşısına çıkar. Bunlardan bazıları şunlardır: Derzli bölme biçiminde olanlar,  demontabl  modüler bölme duvarlar,  çağrı merkezi için olan bölme sistemleri biçimindedir. Kullanım alanına göre de ana malzeme alüminyum olmakla beraber kullanılan malzemeler değişir.  Ana karkası alüminyum olup cam , çift cam vb. malzemeler ile tamamlanan ürünler de vardır. İlgili standartların öngördüğü bir biçimde üretilirler.  Bazılarında ahşap üzerine kumaş kaplama yapılanları da vardır. Garantili olarak satışa sunulurlar. Çağrı merkezi gibi yerlerde ses geçirmez olacak biçimde üretilirler. Üstelik tüm ebatlarda üretilebilirler.  Zemin delmeden montajı yapılırlar. Temizlenmeleri kolaydır. Uzun yıllar herhangi bir sorun sıkıntı olmadan kullanılabilir ürünlerdir.  Derzli olan sistemlerde çelik konstrüksiyon kullanılır.

Alüminyum Bölme Duvar Sistemleri Fiyatları

Alüminyum bölme duvar sistemleri fiyatları farklı parametrelere bağlı olarak değişir. Bunların en başında kullanılan alüminyumun özelliği, yerli ya da ithal olması fiyatları belirleyen birincil faktördür. Toplam kullanılan alüminyum miktarı da rakamları değiştirir. Bunun yanı sıra alüminyum bölme duvar sisteminin özelliği ve diğer kulllanılan malzemeler de rakamları değiştir. Elbette üreticisi olan firmanın fiyatlandırma stratejisi ve özel başka bir şey istenip istenmemesi de rakamları etkileyen faktörler arasındadır. Vadeli ya da peşin alımlarda kimi zaman fiyatları değiştirir.  Toplu alımlarda ise doğal olarak bir indirim söz konusu olur.