Özel İmalat Ofis Mobilyaları

İmalat sektörü dünyanın en kapsamlı en önemli olan sektörlerinin başında gelir. İmalatın olmadığı bir yerde tüketimden de söz edilmesi olası değildir. Arz talep meselesine göre değişen bu olgu içinde farklı farklı sektörler yer alır. İşte o sektörlerden bir tanesi de mobilya sektörüdür. Nitekim mobilya sektörü de kendi içinde ayrı ayrı uzmanlık gerektiren alt alanlara ayrılıyor. Bunlardan bir tanesi de ofis mobilyaları imalatı olup burada da hem seri üretim ofis mobilyaları vardır. Hem de özel imalat ofis mobilyaları mevcuttur. Özel üretim olan ofis mobilyaları tamamen butik olarak kişiye kuruma özel olarak üretilmekte olan tasarım mobilyalardır. Ayrıca kimi zaman kullanılan malzemelerde müşterinin istemine de bağlı olarak farklı malzemeler kullanılır. Aynı malzemeden yapılan üretimler olduğu gibi farklı malzemelerin birarada kullanıldığı ofis mobilyaları da vardır.

Özel İmalat Ofis Mobilya Türleri

Özel imalat ofis mobilyaları işin temelinde diğer mobilya türlerinden çok da farklı değildir. Takım olarak ya da ayrı ayrı satılabilirler. Ürün gamına bakıldığında kullanacak kişinin statüsüne özel olarak hazırlanan mobilyalardır. Makam koltukları bu grupta söylenebilecek olan ilk mobilya türleridir. Özel imalat ofis kanapeleri bu grupta yer alan bir başka ürün grubudur. Personel takımları, bankolar,  ara grupta yer alan yöneticilere özel olan takımlar, yuvarlak toplantı masası özel üretim ofis mobilyalarına verilebilecek temel örneklerdir.

Özel İmalat Ofis Mobilyası Alırken Bilinmesi Gerekenler

Özel imalat ofis mobilyaları başlı başına özel bir uzmanlık gerektirir. Bünyesinde mühendislik, tasarım gibi olguların içiçe olduğu dünyada bu alanda yaşanan gelişmelerin son derece iyi takip edilmesi gereken bir imalat türü olduğu için böylesi bir mobilya almaya karar verenler mutlaka alanında uzman, deneyimli doğru referansları olan firmalardan bu tür mobilyalar almalıdır. Gerçekten özel tasarım olduğundan emin olunmalıdır. Butik ve kuruma özel olmalıdır. Aynı zamanda ilgili ofisin imajını tamamlayan, güçlendiren mobilyalar olmalıdır. Kesinlikle ucuza kaçan bir görüntüsü olmamalıdır.  İşçilik de üst noktada olmalıdır. Kalitesinden emin olunmalı ve kullanımı rahat olmalıdır. Böylesi bir mobilya farkını açık ara ortaya koyabilmelidir. İşin finansal kısmı ise en son düşünülmelidir.

Özel İmalat Ofis Mobilya Fiyatları

Özel imalat ofis mobilyaları fiyatları farklı parametrelere göre değişir. Üründe kullanılan malzeme fiyatı belirleyen birincil faktördür. Ürünün tasarımı, ithal ya da yerli ürün olması, tamamen ofise özel farklı farklı tasarımlar yapılması fiyatları değiştiren unsurlardır. Üretici firmanın fiyat politikası da elbette fiyatları değiştirir.