Asma Tavan Sistemleri

Asma tavan sistemleri, konut ve ticari binalarda genel olarak tercih edilen sistemlerdir. Mimari bir tasarım elemanı olarak ele alınmaktadır. Bir dizi kablo kullanılır. Tavanın ya da tavan güvertesinin altında asılı halde bulunan metal ızgara sistemleri kullanılarak asma tavan sistemleri oluşumu sağlanmaktadır. Izgara daha sonrasında genel anlamda mineral elyaf karışımlarından yana seçimde bulunularak tavan karolarının dolumu sağlanmaktadır. Bu tavan sistemleri, bakım adına kolay erişim sağlamaktadır. Herhangi bir üreticinin ihtiyaç ve gereksinimlerini karşılamak amacı ile çeşitli stillerde üretim sağlanmaktadır.

Bu tavanlar bakım açısından kolay ve rahat bir erişim sağlamaktadır. Herhangi bir üreticinin ihtiyaçlarını karşılamak açısından talepler doğrultusunda çeşitli stillerde de üretimi gerçekleştirilebilmektedir. Asma tavanın da farklı modelleri, renkleri ve seçenekleri vardır.

Isı ve ses yalıtımını sağlamak, estetik bir görünümü de beraberinde getiren dekoratif ayrıntılara önem vermek için asma tavan sistemleri yararlanılmaktadır. Yapılarda genel olarak kötü ve güzel görünmeyen görüntüleri engellemek, daha şık görünümler elde edebilmek için asma tavan sistemleri başvurulmaktadır.

Biçimsiz haldeki duvar döşeme ve tesisat boruları, kablo gibi hususlarda meydana gelen bozuklukların önüne geçebilmek için asma tavan sistemlerine gereksinim duyulabiliyor. Dünya genelinde pek çok yapı odağında asma tavan uygulamalarından yararlanıldığını söyleyebiliriz. Mağazalarda, hastanelerde, bürolarda ve ofislerde, daha pek çok alanda estetik bir görünüme sahip olunması yönünden ve temizliğinin kolay olması açısından sıklıkla tercih edilmektedir.

Asma Tavanın Tercih Edilme Nedeni

Asma tavanlar evlerde, ofislerde, iş yerlerinde, şirketlerde tercih ediliyor. Bunun nedenlerinin başında yalıtımının güçlü olması, dekoratif yönünün kayda değer vaziyette olması ve aydınlatma konusunda büyük avantaj sağlaması gelmektedir. Bu amaçlar doğrultusunda asma tavan sistemleri sıklıkla tercih edilir. Tavanlarda, tavanlardan geçmekte olan ve gizlenmediği taktirde kötü bir görünüm sunan elektrik kabloları, su boruları ve havalandırma kanalları mevcuttur. Bu gibi durumların önüne geçmek mümkündür. Kötü görüntülerin önüne geçmek amacı ile farklı asma tavan sistemleri yana tercihte bulunulabilir. Farklı aydınlatma modellerini uygulamak, henüz sıva yapılmamış tavanlarda brüt betonu kapatmak için asma tavan uygulamalarından destek alınabilmektedir.

Mimari olarak mekanlara estetik bir görünüm kazandırmak adına büyük avantajlar sunan asma tavan sistemlerinin faydalarından siz de yararlanabilirsiniz ve ortamınızı bu avantaj dolu hallerle buluşturabilirsiniz. Tavanı oldukça yüksek halde bulunan mekanlarda, tavan yüksekliğinin biraz daha düşürülmesi noktasında da asma tavandan faydalanılabilmektedir. Ses tertibinin önemli olduğu mekanlarda ses yalıtımını istenen düzeyde yapabilmekte ve dengeleyebilmektedir. Aydınlatmanın hem estetik hem de dengeli bir şekilde oluşması noktasında da oldukça fayda sağlayan bir tavan sistemi olduğunu söylemekte fayda olacaktır. Akustik değerleri maksimum düzeye taşıyabilen bir yapısı bulunmaktadır. Aydınlatmanın hem estetik bir halde hem de dengeli bir şekilde oluşmasını sağlamaktadır ve bu da ortamın dekoratif olarak da şık görünmesine zemin hazırlamaktadır.

Daha bahsini yapabileceğimiz birçok özellik mevcuttur. Bu özelliklerin tamamen aktarılması halinde ortamda istenilene ulaşılabilecektir. Bunun için alanında uzman bir halde bulunan, profesyonelliği merkezi noktaya yerleştirip kalite ve tecrübeden şaşmayan bir firmayla anlaşma sağlamanız oldukça mantıklı bir adım olacaktır. Bizler asma tavan sistemleri hususunda bütün özellikleri müşterilerimize sunuyoruz.