Akustik Cam Bölme

 

Akustik cam bölme , özel olarak tasarlanan PVB tabakaları ile arka arkaya gelen iki ya da daha fazla cam plakanın basınç ve ısı eşliğinde birleştirilmesi sonucu üretilmektedir. Akustik cam bölme de kullanılan PVB malzemesi sayesinde, dışarıdan gelen ses titreşimleri dağılır ve ses geçişi engellenmiş olur.

 

Akustik Cam Bölmenin Faydaları

 

Akustik cam bölme dışarıdan gelebilecek olan herhangi rahatsız edici bir gürültüye karşı içeride normal ses seviyesinin sabit kalmasına yardımcı olur. Gürültü kalabalığının insan sağlığı açısından zararlı etkiler barındırdığını bilerek ekimizce, bu sorunun en aza indirgenmesinde tam rol alarak sürdürülebilir bir iş ortamı için sağlığınıza da değer veriyoruz. Yüksek yalıtımlı malzemelerden üretilmiş akustik cam bölme ses geçirgenliğini azalttığı gibi dışarıdan gelebilecek herhangi bir zararlı etkene karşı da üst düzey güvenlik sağlayacaktır. Hırsızlık durumlarında önleyici bir unsurdur.

 

Akustik Cam Bölme ve Ses Basıncının Önemi

 

Akustik cam bölme yüksek seslerin meydana geldiği merkezler için oldukça kullanışlı ve gereklidir. Hatta hayat kurtarıcı bir düzeyde öneme sahiptir. Normal duyma eşiğimiz 0 desibel olarak düşünüldüğünde havaalanları ve otomotiv sektörü için 50 metre uzaklık derecesinde 140 desibel ve üstü sesler, uzun süre maruz kalındığında duyma kaybına yol açabilir.

120 desibel ve sonrası rahatsızlık duyulmasına sebebiyet vermektedir.

Sessiz bir kütüphanede bile makinelerin çıkardığı ufak dozda sinyal sesleri 40 desibel iken daha büyük çapta seslerin oluşturduğu kuru gürültü için akustik cam bölme ses basıncını en aza indirgeyecektir.

Ses basınç düzeylerine birkaç örnek vermek gerekirse; ağaçların yaprak hışırtıları 10 desibel, elektrik süpürgesinin sesi 40 desibel, elektrikli bir testereden çıkan ses ise 110 desibel aralığındadır.

 

Akustik Cam Bölme Kullanım Alanları

 

Tam olarak ihtiyaca yönelik olarak geliştirilen akustik cam bölme genel itibari ile yüksek ses geçirgenliği olan merkez ve alanlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Sessiz bir alan himaye edilebilmek için ofis ve kütüphane içerisinde oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

Polis merkezlerinde, toplantı odalarında da olmazsa olmazlardandır.

Aynı zamanda yüksek seslerin meydana geldiği konser alanlarında ve hava alanlarında da akustik cam bölme kullanımın önemi yadsınamaz hale gelmektedir.

Diğer önemli merkez ise iş yerleridir. Toplu taşıma ve diğer araçların trafik gürültüsü, yol çalışmaları düşünüldüğünde çalışma ortamının sessizliğinin sağlanması oldukça zor olacaktır. Fakat akustik cam bölme ile bu sükûneti sizin için sağlamak bizim başlıca görevimizdir.