Alçıpan Bölme Duvar

Alçıpan bölme duvar, binaların duvarlarına yapılabilmektedir. Standart düzeye uygun bir şekilde açı levhaların, metal konstrüksiyon üzerine vidalar kullanılarak tutturulur. Bu tarz duvar uygulamalarına alçıpan bölme duvar adı veriliyor. Binalara ısı, ses, su ve yangın dayanımını arttırmaktadır. Dekoratif bir görünümü de beraberinde getiren bir yapıya sahip olduğu için sıklık ile tercih edilen bir duvar modelidir.

Alçıpan Bölme Duvarın Özellikleri

Alçıpan bölme duvar için PH değeri insan vücuduyla eşit düzeydedir. Herhangi bir bakteri üretimine zemin hazırlamaz. Yangına son derece dayanıklı olan bir duvar modelidir. Tek kaplama tercih edilerek oluşturulmaktadır. 7. 5 cm genişliğindeki en basit yangına dahi dayanıklılığı bir hayli yüksektir. Bu duvar modelinin esnek olması da göze çarpmaktadır. Bundan dolayı deprem esnasında esneyebilen yapısıyla avantajlar sunmaktadır. Esnek yapısından ötürü patlamaz ve yıkılma göstermez. Alçıpan bölme duvar, hafif haldedir. 1 metre boyaya hazırdır ve tuğla duvarla kıyaslandığı zaman dokuz kat daha fazla hafif olduğunu söyleyebiliriz. Bu depremden daha az etkilenmesinin altında yatan zemin olarak karşımıza çıkmaktadır. Ses ve ısı yalıtımını sağlayarak kullanıcılarına büyük faydalar sağlar ve yaşam standardını yükselterek avantajlı günler sunar. Ev daha nefes alır bir hale gelir. Alçıpan bölme duvar içerisinde su molekülleri bulunmaktadır. Bulunduğu ortamın nemi azaldığı zaman ortama geri vermektedir. Ortamda bulunan nem fazlalaşma gösterdiğinde ise kendi bünyesine bu nemi hapseder. Uzun lafın kısası ortamın nemini dengeleyerek rahatsız edimlerin önüne geçmektedir. Yerden tasarrufu da bu duvar modeli sağlamaktadır. Minimum 7. 5 santimetre kalınlığına sahip olabilmektedir. Düz bir halde olduğu için tasarrufu beraberinde getirmektedir. İstenildiği halde gayet kolay bir şekilde demonte edilebilmektedir. Bu sayede mekanınızı genişletmeniz de mümkün olacaktır. Küçültme durumlarında da avantaj sunabilmektedir. Bu duvar modelinin bir diğer avantajı ise montajının gayet kolay olması ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilmesidir. Bu vesile ile işçilikten, zamandan ve maddiyattan da tasarruf elde edilebilecektir.

Kolay ve hızlı bir şekilde montajının yapılması, alçıpan bölme duvar tercih edilme sıklığını da arttırmaktadır. Ekonomik düzeyi gayet iyidir. Minimum malzeme ile işçilikten ve zamandan birebir tasarruf elde edilebilmektedir. Binanın deprem riskine karşı yükünü hafifleterek güvenceyi kullanıcılarına verebilmektedir. Isı ve ses yalıtımının gayet başarılı bir şekilde olması daha çok avantajı da sunan bir özellik haline gelmektedir. Tesisat elemanlarını ve diğer saklanması güç olan sistemleri rahat bir şekilde gizleyebilmektedir. Nefes alıp verir ve bu sayede ortamın nem dengesini sağlayarak sorunsuz bir yaşam standardını sunar. Daha örneğini çoğaltabileceğimiz pek çok avantajla buluşmanız mümkün. Eğer siz de bu yönde hizmet almayı arzu ve temenni ediyorsanız vakit kaybetmeden bizlerle iletişime geçerek kaliteli hizmetle buluşabilirsiniz .

Uygulama Tekniği

Yer çırpı ipi kullanılarak tabanda işaretlenme gerçekleştirilir. Daha sonra duvar çizgisi şakülle tavana taşınarak işleme başlanır. Duvar C profillerinin sayısı hesaplanır. Taban ve tavana göre işaretlemeler gerçekleştirilir. Bu tekniklerin profesyonellik gerektirdiğini belirtmekte fayda olacaktır. Bundan dolayı bu alanda kendisini kanıtlamış, başarıyı elde etmiş ve profesyonelliği elden bırakmayan firmalarla anlaşma sağlamak daha doğru bir adım olacaktır.